SEARCH
banner the journal
CATEGORIES
CALENDAR
Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Text Widget

Vivamus luctus urna sed urna ultricies ac tempor dui sagittis. In condimentum facilisis porta. Sed nec diam eu diam mattis viverra. Nulla fringilla, orci ac euismod semper, magna diam porttitor mauris, quis sollicitudin sapien justo in libero. Vestibulum mollis mauris enim. Morbi euismod magna ac lorem rutrum elementum. Donec viverra auctor lobortis. Pellentesque eu est a nulla placerat dignissim. Morbi a enim in magna semper bibendum.

About Us
In condimentum facilis porta. Sed nec diam eu diam mattis viverra. Nulla fringilla, orci acerty euismod semper, magna diamert porttitor mauris, quis sollicitudin sapien justo in libero. Mei iriure dignissim ad, prompta.

Crasmax : Ayşenaz’la Yıllardır Hayalimiz

By
on
29 Eylül 2018
crasmax-5 crasmax-4 crasmax-3 crasmax-2 crasmax-1 crasmax-6
crasmax-5
crasmax-4
crasmax-3
crasmax-2
crasmax-1
crasmax-6

Ayşenaz’ın çocukluğundan gelen hayalimiz. En başından beri gelen süreci en güzel Ayşenaz önsözde anlatmış.

 

Önsöz

Ben yaklaşık yedi yaşındayken babam bana kodlamaya ilgi duymamı sağlamak için bir oyun yapmıştı. Oyun, büyük bir beyaz tahtanın üstündeydi. Tahtayı karelere bölmüştü ve küçük oyuncak köpeğim Mavi’yi bir kareye koyup, ona tahta üzerinde görevler veriyordu. Örneğin; tahtayı markete benzetiyor, almak istediğimiz şeylerin de birkaç kare ileride olduğunu söylüyordu. Ben de Mavi’yi, istediği şeyin olduğu karelere; “ilerle”, “sağa dön” gibi komutlar vererek götürüyordum.

Oyunumuzu oynadığımız sıralarda babam bana bilgisayarlarla ilgili teknik ve biraz da sıkıcı bilgiler anlatırdı. Bu bilgileri ve oyunumuzu birleştirip çok güzel bir hikâye yazabileceğimizi hayal ettim. Yazmaya o zamanlar başladık, ancak bitirebilmemiz çok uzun sürdü. Hikayenin içeriğini kaç kez değiştirdiğimizi hatırlamıyorum ama kitapta okuyacağınız halini yazmak için çok uğraştık.

Birkaç arkadaşın bir sergiye gidince başlarından geçenleri okuyup güzel vakit geçirmek isterseniz sayfayı çevirin ve macera başlasın.

TAGS

1 Nisan 2020