SEARCH
banner the journal
CATEGORIES
RECENT POSTS
CALENDAR
Eylül 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Text Widget

Vivamus luctus urna sed urna ultricies ac tempor dui sagittis. In condimentum facilisis porta. Sed nec diam eu diam mattis viverra. Nulla fringilla, orci ac euismod semper, magna diam porttitor mauris, quis sollicitudin sapien justo in libero. Vestibulum mollis mauris enim. Morbi euismod magna ac lorem rutrum elementum. Donec viverra auctor lobortis. Pellentesque eu est a nulla placerat dignissim. Morbi a enim in magna semper bibendum.

About Us
In condimentum facilis porta. Sed nec diam eu diam mattis viverra. Nulla fringilla, orci acerty euismod semper, magna diamert porttitor mauris, quis sollicitudin sapien justo in libero. Mei iriure dignissim ad, prompta.
Beğendiklerim Görmek Gerek

La Tomatina

By
on
8 Ekim 2018

La Tomatina. Yer gök domates. Resimlerine bakıp hoş bir gün, eğlenceli bir aktivite olarak düşünebilirsiniz. Hayır olağanüstü bir gün, inanılmaz bir eğlence. “Ne iyi yaptık da, bunu yaptık” dediğim harika bir hatıra oldu. Yeşim ile birlikte kelimenin tam anlamıyla domates içinde kaldık. Bu arada domates ciltte bir süre durunca asidik bir etki yapıyor ve cildi rahatsız ediyor.

Her yer domates, her şey domates. Binlerce insan dar bir sokakta üst üste yığılıyor. Domates nereden gelecek diye merak ederken ileride kalabalığı yavaş yavaş yararak ilerleyen bir kamyon görüyorsunuz. Kamyonun üzerindeki en az yirmi kişi her tarafa domates atıyor. Kovalarla domates döküyorlar. Ondan sonra karmaşa başlıyor. Eline domatesi alan etrafında kim var kim yok acımadan, çekinmeden hedefliyor. Kamyon yaklaştığında o daracık sokakta sizi ezmeden geçebileceğini düşünmüyorsunuz ama bir şekilde ince ince geçiyor. Kamyon geçerken ezilmemek için duvara yapışırken bir yandan da kamyonun üstündekiler tarafından domates bombardımanına tutuluyorsunuz.

Elinize domatesi aldınız, sağınızda solunuzda kim varsa, hiç tanımadığınız tamamıyla yabancılara domatesi atıyorsunuz. Vurunca da karşılıklı gülüşüp oyuna devam ediyorsunuz.

Ağustos sonunda geçirilebilecek en güzel günlerden biri La Tomatina Domates Festivali.

La Tomatina Domates Festivali

La Tomatina Domates Festivali

Valencia’da kalıp sabah erkenden tur otobüsleri ile festivalin yapıldığı küçük bir kasaba olan Buñol’a geçiyorsunuz. Size günün hatırası beyaz bir t-shirt hediye ediyorlar, bir kaç saat içinde o t-shirt inanılmaz bir domates bombardımanından sonra kıpkırmızı oluyor. Çoğu kişi deniz gözlüğü getiriyor, bu sayede savaş anında gözünüze domates kaçıp ta oyunda oyalanmanızı engelleyebilirsiniz. En sonunda evlerinin önünde bir hortumla bekleyen teyzelere beş Euro verip her tarafınıza işlemiş domatesi tazyiksiz su ile çıkarmaya çalışıyorsunuz.

La Tomatina Domates Festivali

La Tomatina Domates Festivali

 

Domates güzeli Ayşen Gruda’yı unutmadık.

La Tomatina Domates Festivali

La Tomatina Domates Festivali

 

La Tomatina Ne Zaman?

  • La Tomatina 2019 : 28 Ağustos
  • La Tomatina 2020 : 26 Ağustos
  • La Tomatina 2021 : 25 Ağustos
  • La Tomatina 2022 : 31 Ağustos
TAGS
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT