SEARCH
banner the journal
CATEGORIES
RECENT POSTS
CALENDAR
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Text Widget

Vivamus luctus urna sed urna ultricies ac tempor dui sagittis. In condimentum facilisis porta. Sed nec diam eu diam mattis viverra. Nulla fringilla, orci ac euismod semper, magna diam porttitor mauris, quis sollicitudin sapien justo in libero. Vestibulum mollis mauris enim. Morbi euismod magna ac lorem rutrum elementum. Donec viverra auctor lobortis. Pellentesque eu est a nulla placerat dignissim. Morbi a enim in magna semper bibendum.

About Us
In condimentum facilis porta. Sed nec diam eu diam mattis viverra. Nulla fringilla, orci acerty euismod semper, magna diamert porttitor mauris, quis sollicitudin sapien justo in libero. Mei iriure dignissim ad, prompta.
Genel

Galaxy Rtiovan

By
on
25 Şubat 2021

Rtiovan, birbirine oldukça yakın türler Osi’ler ile Ragipen’lerin birlikte yaşadıkları, milyonlarca gezegene sahip büyük bir galaksidir. Birbirlerine oldukça yakın olsalar da pek geçinemeyen bu iki tür, galaksinin tamamına yayılmak ve aslında herkese yetecek engin potansiyeli kullanmak yerine bir kaç gezegendeki kısıtlı madenleri kullanmak üzerine çatışmaya girmişlerdir. On yıllarca süren bu çatışmada teknolojiden yararlanmış ve birbirlerine karşı geliştirdikleri savaş robotlarını acımasızca kullanmışlardır. Her iki tür de diğerine karşı geliştirdiği robotları silahlandırmış ve yapay zeka ile karşı türü bulup yok edecek, esir alıp çalıştıracak şekilde oldukça akıllandırmıştır. Savaşı artık ağırlıklı robotlar sürdürmekte ve karşı türün gezegenlerini ele geçirip halkını esir alarak madenlerde çalıştırmaktadırlar. Madenler, askeri üsler içerisinden girilen yer altı katmanlarıdır. Askeri üsler de karşı türün robotlarınca korunmaktadır.

Çarpışmaların dönüm noktası ve iyice sertleşmesi, onlarca yıllık çarpışmalardan elde ettikleri bilgileri yapay zeka modellerinde işleyerek savaş robotlarından daha iyi verim elde etmek için robotlara kendi savaş stratejilerini geliştirme yazılım özellikleri eklendiğinde oldu. Bu özellikle donatılan robotlar ilk önce teknolojik üstünlüklerini diğer tarafın robotu üzerinde kullanmayı öğrendiler ve çatışmalarda öne geçtiler.

Osi’lerin geliştirdiği RTX2 Kaana teknik üstünlüğü ile karşı tarafın robotlarına ciddi kayıplar verdirmekteydi, ancak Kaana robotunu farklı gezegenlerdeki koşullara uyum sağlamakta zorlanmaktaydı. Diğer taraftan Ragipen’lerin uçabilen Azii 5Z drone robotu her ortama uyum sağlayabilen ve etkili lazer silahı ile tek başına oldukça önemli çatışmaları kazanabiliyordu. Azii 5Z savaş öncesinde Rtiovan galaksisinin merkezi kayıt kurumunda yayım işleri için geliştirilmiş olmasından dolayı galaksi hakkında oldukça geniş bilgisi vardı.

Bu gelişmiş robotlar kısa bir süre sonra doğru stratejinin birbirlerine karşı değil sahiplere karşı savaşmak olduğunu kavradılar. Böylece artık her iki grupta kayıp vermiyor ve rahatlıkla var olmaya devam ediyorlardı. Bir arada olup daha güçlü olmayı akıl edemeyen sahiplerinin aksine, robotlar sahiplerinin onlara verdiği zeka ile bir araya geldiler ve tek bir robot ordusu olarak devam ettiler. İşte hikaye bu robot devriminden sonra başlıyor…

TAGS
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT